Makaleler » Klima Çeşitleri » Klima Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Klima Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Klimaların yüksek performansta çalışabilmesi ve uzun ömürlü olabilmesi için periyodik bakımlarının ve temizliklerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanmakta olan klima çalışmama problemleri genel olarak klima bakımının aksatılmasından kaynaklı olabilmektedir. Klimanız çalışmıyor ise ilk olarak evde uygulayacağınız birkaç klima temizliği ve birkaç küçük ayar ile klimanızı test ettikten sonra yine de çalışmıyor ise bir yetkili servisten destek alarak klimanızın arızası konusunda net bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Klimalar bazen arızalardan kaynaklı değil, temizliği yapılmadığından dolayı tıkandığı için de çalışmayabilmektedir. Bunun yanı sıra mevsim değişiminde klimanın mod düğmesi de yanlış olduğu için bazen klimalar düzenli çalışmayabilmekte ve istenilen hava değişiminde performans gösteremeyebilmektedir.

Çalışmayan Klima İçin Evde Uygulanacak İşlemler

Klimanız istediğiniz performans ve güçte çalışmıyor ise öncelikli olarak evde sağlayacağınız birtakım kontrol ve uygulamalar ile klimanızın arızasına çözüm üretmeniz mümkün olabilir. Çalışmayan klima bakımı için evde üretebileceğiniz çözümler arasında klima filtresini temizleme ve klimanızın tozdan arınarak daha rahat bir şekilde üflemesini sağlamak yer alır. , Yapmış olduğunuz klima temizliği işlemine rağmen yine de klimanız hala istediğiniz gibi çalışmıyor ise klima ayarlarını ve klima modlarını kontrol ederek mevsime uygun derecenin seçili olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Klima ayarlarında odanın soğuması için klima ayarının düşürülmesi gerekirken ısınması için ise klima ayarının yükseltilmesi gerekmektedir. Evde uygulamış olduğunuz tüm ayar ve temizliğe istinaden klimanız yine de çalışmıyor ise bir yetkili servise danışabilirsiniz. Yetkili servisler detaylı inceleme yaparak klimanızın arızasını kolay bir şekilde tespit edebilmektedir.

Klima Neden Çalışmaz?

Klimalar farklı nedenlere bağlı olarak arıza durumu gösterebilmektedir. Filtre tıkanıklığı, klima gazının bitmesi ya da klima gazının çok dolu olması gibi nedenler klimaların çalışmamasında başlıca sebepler arasında yer almaktadır.  Teknik servis klimanızın iç haznesini açarak arızaya sebep olabilecek tüm etkenleri detaylı bir şekilde incelemekte ve sizlere arızanın nerden kaynaklı olduğu konusunda detaylı olarak bilgi aktarımı sağlayabilmektedir. Klima bakımlarını zamanında yaptırmak klimanın ömrünü uzatmak için oldukça önemlidir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4