Makaleler » Klima Çeşitleri » İnverter Klima Ne Kadar Yakar?

İnverter Klima Ne Kadar Yakar?

Klimalar kullanılacak olan ortamın büyüklüğüne ve özelliğine göre farklı modellerde üretilerek satışa sunulmaktadır. Dört mevsim kullanılan klimalar sıcak havalarda serinelmemizi sağlarken soğuk havalarda ise ısınmamızı sağlayarak konforlu bir ortam yaratır. İnverter klima,performansı ile en sık tercih edilen klima modelleri arasında yer almaktadır. Başarılı ve üstün performansı ile günden güne hızlı bir şekilde yaygınlaşmakta olan inverter klimalar kompresörlerde güç kaynağı frekansı ayarlanması sonucu soğutma ve ısıtma kapasitelerinin değişkenliğini kolay bir şekilde sağlayabilmektedir. İnverter klimalar akım ve güç tüketiminde büyük oranda tasarruf sağlamaktadır. İnverter klimalar en az yakan klima modelleri arasında yer almaktadır. Hassas sıcaklık kontrolü özelliği ile ortam istenilen sıcaklığa ulaştığında asla bir dalgalanma olmadan odanın sıcaklığını aynı derecede koruma altına almaktadır.

İnverter Klimaların Avantajları

Genel olarak büyük odalar için tercih edilmekte olan inverter klimalar kullanıcısına pek çok fayda sağlamaktadır. Oda sıcaklığını koruma altına alarak konfor sağlamakta olan invereter klimalar yüksek performans sağlar ve açıldığı andan itibaren hızlı bir şekilde soğutma ve ısıtma işlemi sağlar. Çevre dostu olan inverter klima modelleri hava kalitesini arttırır ve oldukça sağlıklıdır. Sessiz olarak çalışmaktadır ve daha az enerji tüketir. İnverter klimalar diğer klima modellerine göre daha uzun ömürlüdür ve herhangi bir arıza durumu söz konusu olduğunda ise bu klimaların bakım ücreti diğer klimalara oranla çok daha düşük fiyatlıdır.

İnverter Klimaların Diğer Klimalardan Farkı Nedir?

İnverter klimalar diğer klimalara oranla çok daha uzun ömürlü, çok daha kullanışlı ve çok daha tasarruflu bir klima modelidir. Inverter iklimlendirme araçları ile bu klimalarda oda sıcaklığı sabit olarak kalabilmektedir. Oysa “non-inverter” mekanizmalar ile kompressörün durması ve çalışması arasında sıcaklık dalgalanmaları ortaya çıkar. Dolayısıyla, inverter klima modelleri oda sıcaklığını sabit tutma özelliği ile oldukça konforlu bir ortam sağlarlar. Diğer klimalarda ortamın ısınması ya da soğuması için belirli bir süre beklerken inverter klimalarda çalıştırılır çalıştırılmaz en yüksek güce erişim sağlanmaktadır. Sürekli açılıp kapanma yerine sabit bir kapasite ile çalışmakta olan inverter klimalar yüksek performans ve tasarruf sağlarlar.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4